MIESZARKI PLANETARNE POWERTEC

Mieszarki Power Tec CCM służą do produkcji betonu towarowego oraz mieszanek betonowych w szerokim zakresie klas betonu wykonywanych z komponentów ogólnie dostępnych takich jak piasek, kruszywo, cement, dodatki, domieszki, woda. Instalacja może być sterowana automatycznie. Mieszarka może pracować na placach budów, w zakładach prefabrykacji jako urządzenie indywidualne lub w zestawach maszyn i urządzeń do produkcji betonu.  
Mieszarki planetarne POWERTEC oferują wydajność od 30 do 120 m3/h.

Ramiona mieszające i jego ostrza poruszają są ruchami planetarnymi, trajektoria mieszania jest ciągła, ruch mieszania jest energiczny, a dzięki odpowiedniemu kątowi ostrza mieszającego , wydajność mieszania jest wysoka, a zużycie płyty okładzinowej i pozostałych komponentów zmniejszone. Dolny zgarniacz służy do zgarniania materiału z dna, ponadto przyspiesza opróżnianie mieszarki. Zgarniacz boczny służy do oczyszczania  boków mieszarki z zarobu i posiada funkcję automatycznego czyszczenia. Dzięki takiej budowie otrzymujemy świetny współczynnik napełniania, szybką homogenizację, równomierną prędkość mieszania oraz krótki czas opróżniania. Mieszarka montowana jest bezpośrednio na konstrukcji wsporczej.

Szeroki otwór rewizyjny ułatwia konserwację oraz umożliwia obserwację stanu mieszania zarobu podczas ciągłej pracy mieszarki.
D
rzwi inspekcyjne wyposażone są w specjalny pasek uszczelniający oraz wyłącznik bezpieczeństwa zapewniający maksymalną ochronę pracy operatora.

System otwierania klapy spustowej może być pneumatyczny lub hydrauliczny. Drzwi wyładowcze są wyposażone w specjalną i trwałą listwę uszczelniającą, a zasuwa hydrauliczna posiada również możliwość awaryjnego (ręcznego) otwierania umożliwiającego rozładowanie zarobu z mieszarki.

Trajektoria ruchu w mieszarce planetarnej POWERTEC to krzywa trajektorii bez martwego pola o wysokiej wydajności mieszania i wysokim stopniu homogenizacji, który uzyskano na podstawie wieloletnich, żmudnych badań i testów terenowych. Obrót trajektorii naszych mieszarek uzyskuje się przez nałożenie obrotu i obrotu wyjściowego mieszania. Proces ten należy do trybu zwiększania prędkości dzięki czemu mieszanie jest szybkie i bardzo wydajne, a krzywa trajektorii należy do warstwy progresywnej tworząc coraz gęstszą strukturę. Wysoka homogenizacja (wysoka jednorodność mieszania) oraz wysoka wydajność mieszania to cechy charakteryzujące mieszarki planetarne marki POWERTEC.