TAŚMOCIĄG POWERTEC

Przenośniki taśmowe (taśmociągi) wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Stosowane są wszędzie tam, gdzie materiał musi być transportowany w dowolnym kierunku i na określone odległości, będąc jednym z najbardziej elementarnych urządzeń w całym procesie produkcyjnym.

Przenośniki taśmowe POWERTEC, zostały opracowane w oparciu o wymagania dotyczące wyposażenia węzłów betoniarskich jednakże mogą być również zaimplementowane do transportu zbóż, warzyw, kompostu, odpadów i wielu innych materiałów. 

Zalety systemów przenośnikowych obejmują:

  • minimalizowanie błędu ludzkiego
  • obniżenie ryzyka w miejscu pracy
  • redukcja kosztów pracy
  • oszczędność czasu
  • szybszy i bardziej wydajny proces
Jako odpowiedzialny producent zawsze stawiamy w na jakość, stąd też, nasze produkty, technologie i instalacja zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić przyszłość i trwałość pracy.  
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wykonujemy przenośniki taśmowe na dowolną długość oraz taśmie przystosowanej to transportu różnych materiałów, od gładkiej do jodełkowej.

CHARAKTERYSTYKA PRZENOŚNIKÓW TAŚMOWYCH POWERTEC

Każdy taśmociąg zaopatrzony jest poliuretanowy, odporny na ścieranie zgarniacz, ułatwiający zrzut kruszywa do kosza zasypowego.

Wysokiej klasy silnik polskiej produkcji przystosowany do pracy w trudnych warunkach 7,5 kW, 1440 obrotów.

Taśma o najwyższym stopniu ścieralności B800  EP630/3 4+2, gr. ok. 9,8mm połączona metodą wulkanizacji.

Koryto na całej długości zapobiegające wysypywaniu się transportowanego materiału poza obręb taśmociągu.

Krążniki na wzmocnionej konstrukcji wsporczej z dodatkowym uszczelnieniem zabezpieczającym łożyska przed zabrudzeniem oraz wilgocią.

Na całej długości taśmociągu zamontowana jest siatka BHP o oczku 50×50 zabezpieczająca przed elementami ruchomymi. Do prac konserwacyjnych panel można w każdej chwili zdemontować i zamontować ponownie.