SILOSY CEMENTU

Do produkcji silosów wykorzystujemy stal najwyższej jakości. Konstrukcja składa się z trzech podstawowych części: płaszcza walcowego , dachu i leja stożkowego. Dach przytwierdzony jest do górnej obręczy płaszcza, do którego przyspawany jest króciec z kołnierzem do przymocowania filtra odpylającego. Otwór wylotowy leja zakończony jest kołnierzem do wzmocnienia przepustnicy , w bocznej ścianie leja usytuowane są 4 króćce do zainstalowania elementów instalacji pneumatycznej areacji.
Jako odpylacze mechaniczne stosujemy filtry odpylające z wibratorem o mocy 250 W jest to instalacja ochrony powietrza najczęściej stosowane w przemyśle ze względu na możliwość pracy w wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem. Filtry służą do odpylenia instalacji , gdzie wymagane jest spełnienie wysokich norm emisyjnych. Filtr cechuje się bardzo dużą wydajnością pracy która wynosi 2300m3/h Pył jest oddzielony od zapylonego strumienia powietrza za pomocą poliestrowych , kieszeniowych wkładów filtracyjnych , a następnie swobodnie opada do silosu po mechanicznym potrząśnięciu wkładów filtracyjnych, wprawionych w drgania poprzez prace silnika elektrycznego.
Silosy wyposażone są w dwie sondy służące do pomiaru poziomu cementu oraz w zmechanizowany system areacji, czyli system zapobiegający zawieszeniu się cementu w stożku silosu. Sześć dysz montowanych jest na płaszczu silosu.

Zestaw zawiera:

 – konstrukcja wsporcza na wysokość 4mb
– filtr cementu – zapewniający zabezpieczenie przed dostawaniem się pyłów do atmosfery z wymiennymi wkładami
– barierka serwisowa
– zawór zabezpieczający
– system odpylający
– drabina obsługowa
– pojemność wg. zapotrzebowania
– silosy składane z elementów lub spawane w całości wg. zapotrzebowania
– zawór ręczny zamykający
– instalacja napełniająca wraz ze złączem cam-lock